Napastnik kompletny- Antoine Griezmann!

Piłka nożna z roku na rok coraz bardziej się zmienia, jest szybsza i wymaga od zawodników umiejętności gry na kilku pozycjach. Przekonanie o rosłych napastnikach czy wolniejszych środkowych obrońcach już dawno przestało istnieć. Teraz nie liczą się tak bardzo warunki fizyczne lecz czyste umiejętności piłkarskie.  Doskonałym przykładem napastnika, który łamie wszelkie stereotypy jest Antoine Griezmann. Nie grzeszy wzrostem ani sylwetką atlety, ale wszystko nadrobi świetnym ustawianiem się, wspaniałymi umiejętnościami technicznymi i wizją gry.

Francuz nie jest sztywno przypisany do pozycji numer 9. Często lubi zejść po piłkę, rozegrać czy podać piłkę lepiej ustawionemu koledze z drużyny. Jak sam wspominał nie jest zawodnikiem, który strzela bramki jak maszyna. Oddaje stosunkowo mało strzałów (bardzo często nie więcej niż dwa na mecz), ale jest bardzo skuteczny. W swojej autobiografii wypowiedział się w następujący sposób: „Nie jestem zaprogramowany na strzelanie. Mój repertuar jest znacznie szerszy. Kiedy już nie będę grał, chciałbym, żeby kibice wspominali mnie jako napastnika kompletnego, który potrafi wcielić się w każdą rolę na boisku”. Śmiało można powiedzieć, że jest bardzo blisko, żeby „usiąść przy jednym stole” z Messim i Ronaldo.

FC Barcelona przeprowadziła bardzo ciekawy transfer ściągając Griezmanna z Atletico za stosunkowo małą kwotę (120 mln). W poprzednim sezonie mimo wspaniałego środka pola, Duma Katalonii miała często problemy z kreowaniem akcji, które mogą zaskoczyć przeciwnika. Niejednokrotnie Messi wygrywał sam mecze, dzięki przebłyskowi swojego geniuszu. W tych rozgrywkach możemy być pewni, że Francuz odciąży Argentyńczyka od roli jedynego groźnego rozgrywającego. Antoine już od wielu lat występuje w lidze hiszpańskiej i bardzo dobrze zna jej warunki, jest to niewątpliwie wielki plus. Do tego jest obecnym mistrzem świata i wzniósł już puchar za wygraną w Lidze Europy. Nie są mu obce mecze pod presją i świetnie potrafi unieść ciężar tak trudnych spotkań. Jednak do pełni szczęścia brakuje mu zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jego apetyt jest ogromy i możemy być pewni, że na boisku będzie dawał z siebie 100%. Pamiętajmy również, że na boisku znajduje się wyśmienity snajper Luis Suarez. Razem mogą stworzyć wspaniałe trio GSM (Griezmann, Suarez, Messi) na miarę MSN (Messi, Suarez, Neymar). Jesteśmy niezmiernie ciekawi czy FC Barcelona z Griezmannem na pokładzie sięgnie w tym roku po Ligę Mistrzów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *