Ekstraklasa wraca 29. maja!

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Premier ogłosił plan powrotu Ekstraklasy. Termin podany przez Mateusza Morawieckiego, to 29. maja. Wszystko zostało oczywiście wcześniej uzgodnione z zarządem ligi oraz z PZPNem. Jest jeden haczyk – sytuacja z Koronawirusem nie może się pogorszyć. Każdy z nas może dołożyć do tego swoją cegiełkę poprzez zachowanie higieny, zachowanie odstępu od innych i noszenia maseczek, które chronią innych przed nami, zdecydowanie bardziej niż tego, kto je nosi, a jeśli będziemy nosić je wszyscy, pomożemy sobie nawzajem i naszej rodzimej lidze w dokonaniu powrotu.

fot. Piotr Tymczak, Dziennik Polski

Zawodnicy i sztaby są w trakcie dwutygodniowej, domowej izolacji, którą zaczęli w poniedziałek. Wszystko po to, by po jej końcu rozpocząć treningi. Kluby mają obowiązek składać codzienne raporty medyczne na temat zdrowia ich członków. 2 tygodnie upłyną dokładnie 4. maja, czyli wtedy, kiedy mają zostać otwarte m.in. zewnętrzne boiska piłkarskie (dla maks. 6 osób jednocześnie).  Nie trzeba chyba mówić, że trybuny pozostaną zamknięte. Wydaje mi się jednak, że nie będzie to stanowiło zbyt dużego problemu. Każdy kibic jest już na tyle wygłodniały sportowych emocji, że nawet posiadacze karnetów, nie zwrócą zbyt dużej uwagi na ten fakt. Ekstraklasa z pewnością zanotuje wzrost zainteresowania. Mogę powiedzieć ze swojej perspektywy kogoś, kto w normalnej sytuacji, delikatnie mówiąc, nie przejmuje się ligą polską, że teraz na 100% usiądę przed telewizor, z dotąd niespotykanym przeze mnie zaciekawieniem i ekscytacją. Miejmy nadzieję, że nic tych planów nie pokrzyżuje!

Tak wygląda harmonogram powrotu z oficjalnej strony internetowej ligi, ekstraklasa.org: 

03-04.05 – testy zawodników i członków sztabów
04.05 – treningi w grupach kilkuosobowych
10.05 – treningi drużynowe
27-28.05 – testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów
29.05 – 31.05 – 27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki
18.07-19.07 – zakończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy; termin umożliwia udział polskich drużyn w eliminacjach do europejskich pucharów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *