Czy to będzie TEN SEZON?

Pytanie zadane przeze mnie w tytule zostawiam do odpowiedzi Wam, ale sam postaram się przybliżyć do rozwiązania tej zagadki lub raczej spekulacji. Futbol, jak i generalnie sport ma to do siebie, że często bywa nieprzewidywalny, więc jak wspomniałem odpowiedź na to pytanie, to w głównej mierze spekulacja.

Preseason

Bez fajerwerków. Nie będę się produkował, bo i nie ma nad czym. The Reds grali w okrojonym składzie, z powodu Pucharu Narodów Afryki i Copa America. Jurgen Klopp testował młodych zawodników i żonglował ustawieniami, ot zwyczajne procedury przedsezonowe. Zamiast rozwodzić się o kolejnych meczach przygotowawczych, wkleję Wam wyniki, bo zwyczajnie byłoby to stratą mojego, jak i Waszego czasu, by o tym czytać.

źródło: Flashscore

Transfery

Ponownie: nie ma o czym pisać! Sprowadzono w zasadzie tylko dwa młode talenty – Sepp van den Berg (holenderski, 17-letni obrońca) oraz Harvey Eliott (angielski, 16-letni napastnik). Obaj jednak, będą częścią drużyny U-23. Odszedł Danny Ings (za 18 mln funtów do Southampton), Daniel Sturridge (koniec kontraktu, bez klubu) i Alberto Moreno (koniec kontraktu, Villareal).

Kadra

A jakże – prawie bez zmian. 22 zawodników, średnia wieku 27,1. Zespół bardzo zgrany, wyjściowa jedenastka będzie oscylowała wokół tych samych zawodników. Na tym etapie budowy drużyny i zdobywania tytułów, jest to bardzo duży plus. Piłkarze dalej głodni zwycięstw i kolejnych osiągnięć.

źródło: polsatsport.pl

Podsumowanie

Liczę bardzo na kolejną walkę z City, oby tak dobrą, jak w poprzednim sezonie. Mają na pewno odpowiednie personalia, by sięgnąć po mistrzostwo, a może nawet na walkę na wszystkich frontach. Kluczowe będą pojedynki z zespołami top six, a szczególnie Manchesterem city, które mogą – jak rok temu – zaważyć na końcowy sukcesie. Czy to TEN SEZON? Moim zdaniem -jak nie teraz, to kiedy?

źródło: spiegel.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *