Czy Milik powinien odejść z Napoli?

Coraz więcej źródeł podaje, że Arkadiusz Milik opuści Napoli. Większość z nich twierdzi, że będzie to miało miejsce już tego lata. Nie mam zamiaru dywagować nad terminem ewentualnego ruchu lub jego kwotą, bo rynek piłkarski zmieni się na tyle, że jest to zwyczajnie pozbawione sensu.

źródło: TVP Sport

Chciałbym się zająć jednak sensem domniemanej przeprowadzki polskiego napastnika poza Neapol. Milik jest podstawowym zawodnikiem zespołu spod Wezuwiusza. Podopieczni Gattuso, obniżyli jednak loty i przed zawieszeniem ligi zapewnili sobie odległe 6. miejsce, które nie daje awansu do europejskich pucharów. Do zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów, która od paru lat pozostaje ich celem minimum na kolejne sezony, brakuje im aż 15 punktów. Nie wiemy co stanie się z rozgrywkami, ale nawet, jeśli Serie A zostanie wznowione, to Napoli ma praktycznie zerowe szanse na Champions League. Do Ligi Europy brakuje im 6 punktów i awans pozostawałby jak najbardziej realny. Umówmy się – sezon i cała otoczka wokół drużyny i jej właściciela Aurelio De Laurentiisa w zespole Milika i Zielińskiego, nie wygląda najlepiej. Liczne zawirowania finansowe, zwolnienie Ancelottiego, wszystko spowodowało słabą atmosferę w zespole i słabe wyniki. Od jakiegoś czasu mówiło się, że sporo piłkarzy z Napoli odejdzie do innych klubów. Czy Polak powinien postąpić tak samo?

Ciężko powiedzieć. Według hiszpańskiego dziennika „AS”, Milikiem zainteresowane jest Atletico. Nie jestem przekonany czy ma to jakąkolwiek szanse bytu. Los Colchoneros mają w kadrze aż 3 środkowych napastników – Alvaro Moratę, Diego Costę i Joao Felixa. Diego Simeone często wystawia 2 napastników w składzie, jednak Joao Felix zdaje się nie do ruszenia, z powodu całej otoczki jego talentu i ogromnej kwoty, którą na niego wydano. Morata i Costa do piłkarze sprawdzeni, z doświadczeniem w lidze i w samym Atletico. Jeśli któryś z nich odszedłby z klubu, to i tak Milik nie byłby raczej pierwszy wyborem. W grę ma wchodzić także opcja wymiany, w której do Neapolu powędrowałby Costa. „Atletico Madryt zainteresowane Milikiem” brzmi znacznie lepiej, niż wygląda po drobnej analizie sytuacji. Na miejscu Polaka zrezygnowałbym z takiej oferty, zwłaszcza przed 2 intensywnymi latami reprezentacyjnymi.

Inną opcją sygnalizowaną przez media jest transfer polskiego napastnika do Schalke 04. Sytuacja w tabeli zespołu z Zagłębia Ruhry wygląda następująco:

źródło: Flashscore.pl

Milik miałby w niemieckim zespole dość małą konkurencję w postaci Guido Burgstallera. Schalke ma jednak podobnie małe szanse na Ligę Mistrzów w kolejnym sezonie, co Napoli. Projekt zespołu z Gelsenkirchen jest może w miarę ciekawy, ale mimo wszystko Serie A wydaje się być lepszą opcją, a obecny klub Polaka lepszym zespołem. W ramach ciekawostki dorzucę poza tematem, że według „Kickera” Bundesliga ma wrócić już 9. maja, przy zamkniętych trybunach.

Widziałem także plotki o zainteresowaniu Manchesteru United, ale wątpię, by był to poważny temat. Przeciwnie jednak wyglądają pogłoski o tym, że zainteresowanie usługami Milika wyraża był klub Krzysztofa Piątka – AC Milan. To wydaje się być realne, ale umówmy się – byłby to spory zjazd. Takie mamy niestety realia, że transfer do Milanu byłby zjazdem. Moim zdaniem Polak powinien trzymać się obecnego zespołu lub poczekać na konkretne oferty z klubów regularnie grających w Lidze Mistrzów, w których on sam mógłby grać regularnie. Kontrakt Milika z Napoli kończy się już w czerwcu 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Czy Milik powinien odejść z Napoli?”