Brzęczkomanii nie będzie

Vanitas vanitatum et omnia vanitas – Marność nad marnościami i wszystko marność – Brzęczek nad Brzęczkiem i wszystko Brzęczek.

Moja kreatywność przy przerobieniu tej znanej sentencji była z pewnością większa, niż kreatywność taktyk naszego dzisiejszego bohatera – Jerzego Brzęczka.

 

Czy hejtowanie Selekcjonera na skalę ogólnokrajową jest złe? Tak, ale jest w miarę zrozumiałe. Czy ogólnokrajowa krytyka jest zła? Nie, jeśli jest konstruktywna. Trzeba rozgraniczać te dwa pojęcia, bo są skrajnie różne mimo, że wydają się być bliźniaczopodobne. Gra reprezentacji jaka jest każdy widzi – mocno poniżej oczekiwań. Oczekiwań, które po kadencji Nawałki są mocno wygórowane. Poprzednia odsłona reprezentacji niesamowicie rozbudziła pragnienia kibiców. W końcu awans z ósmej do pierwszej dziesiątki (niezbyt miarodajnego) rankingu FIFA, to ogromne osiągnięcie w skali naszej piłki. Poprzednik Brzęczka przeszedł do historii. Nikt nie będzie pamiętał niskiego pressingu z Japonią na Mundialu. Każdy zapamięta awans na piękne dla nas EURO, potem na Mistrzostwa Świata, Historyczną wygraną z Niemcami, złotą erę, po sukcesach w latach 70’ i 80’. Z czego zapamiętamy Brzęczka? Prawdopodobnie z tego, z czego Fornalika, czy Smudę – ze słabej gry, poniżej oczekiwań. Obecny Selekcjoner ma jednak nad wyżej wymienionymi pewną przewagę – awansował na EURO.  Z takimi rywalami nawet ja dałbym radę awansować. To nie może być wyznacznik. Dla porównania z takimi rywalami mierzyliśmy się w eliminacjach do Mundialu 2014:

źródło: wikipedia.org

Rywale mocniejsi, my jednak słabsi niż teraz, ale chyba nie chcemy powrót do aż takiej padaki.

Nie ma chyba sensu przywoływać tabeli z eliminacji czy z turniejów za Nawałki, bo musiałbym wam (i sobie) podawać chusteczki, ponieważ (przynajmniej u mnie) istaniałoby niebezpieczeństwo uronienia łezki.

Przegrana ze Słowenią bolała. Remis z Austrią u siebie też. Gdyby chociaż można było mówić o jakimś stylu w tamtych meczach, ale były po prostu fatalne. Jeśli niektórzy kibice w ogóle brali pod uwagę brak zwycięstwa w meczu z Łotwą, to naprawdę coś jest na rzeczy. 3:0 nie było niczym ponad stan. 15 minut dobrej gry. Później męczarnie dla widza. Lewandowski w strefie, gdzie piłkarze udzielają wywiadów po meczu, nawet się nie zatrzymał, czego nie ma w zwyczaju, także po najgorszych spotkaniach. Wszystko na znak protestu, po krytyce Bońka, na temat wypowiedzi o stanie kadry. Z Macedonią Północną było nieźle. Nikt na Brzęczka złego słowa nie mówi. Dokonał korekt w składzie, Góralski okazał się strzałem w dziesiątkę. Walczył o każdą piłkę, dobrze uzupełniał i wspierał Krychowiaka, którego gra zgadzała się prawie z jego „10” na koszulce. Zieliński reżyserem gry nie był i nigdy nie będzie. Zagrał przyzwoity mecz. Nikt już raczej nie czepia się Recy, bo gra regularnie w SPAL i właściwie zagrał zupełnie niezły mecz. Współpraca z Grosickim układała się jednak średnio, ale sam Grosik nie zagrał zbyt dobrze. Szymański na skrzydle zdaje się być pewniakiem i bardzo dobrze! Zawodnik coraz lepiej gra, rozwija się i trzeba mu w tym rozwoju pomóc, szczególnie, że zbyt dużej konkurencji na tej pozycji nie ma.  Ja jednak chciałbym, żebyśmy grali duetem Milik-Lewandowski. Zawodnik Napoli nie jest może w życiowej formie, ale jego zrozumienie z Lewym jest w cenie. Nigdy tego nie powiedziałem, czy napisałem ale Brzęczek naprawdę nieźle ułożył naszą grę w ostatnim meczu. Lepsza skuteczność jeszcze przyjdzie (oby!). Zmiany były strzałem w dziesiątkę. Ogólnie rzecz biorąc, był to chyba najlepszy mecz w tych eliminacjach, ewentualnie ten z Izraelem. Może w końcu spotkanie z Macedonią Północną będzie tym, które zbuduje drużynę?

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli – ja Brzęczka nie bronię! Nie gramy dobrze, ale musimy chyba być cierpliwi i pozytywnie nastawieni, bo zmiany selekcjonera przed EURO nie będzie. Pozostaje nam wierzyć!

 

Zapraszamy na stronę naszego partnera typersi.pl, by podszlifować swoje umiejętności w typowaniu i być na bieżąco z wynikami, i promocjami u bukmacherów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *